Velkommen til Bramming Ju-Jutsu klubs hjemmeside

Her på siden kan du læse nyheder vedrørende Bramming Ju-Jutsu klub, finde generel information om sporten og klubben samt kontakte klubben.

Resultater fra Nippon Cup 4/12

Resultater fra Nippon Cup 4/12-2016

Guld

Børn Mix -34 kg.                   Lærke Jæger Poulsen

Børn Drenge -38 kg.             Niclaes Simonsen

Ungdom Mix -50 kg.             Martin Benfeldt

Ungdom Drenge +60 kg.       Mikkel Rauch Thomsen

Aspirant Herrer +81 kg.         Thor Baden Jørgensen

Duo ungdom Piger                Michelle Thomsen og Lærke Poulsen

 

Sølv

Børn Mix -46 kg.                   Sol Svendsen

Ungdom Mix -50 kg.             Mads Trane Johansen

Ungdom Drenge -60 kg         Lennart Suh Møller Jensen

Aspirant Herrer +81 kg.         Rasmus Elholm

 

Bronze

Børn Mix -30 kg.                   Sander Werge

Børn Mix -34 kg.                   Andreas S. Frederiksen

Børn Drenge -38 kg.             Søren V. Sørensen

Ungdom Mix -50 kg.             Michelle Rauch Thomsen

Seniorer Herrer -77 kg.         Jesper Hansen

 

Dagens hurtigste kamp:        Martin Benfeldt – 34 sekunder

Dagens dommer:                  Rasmus Rasmussen,

Dagens Fighter:                    Aspirant/senior: Martin H. Kirkegaard

 

STORT tillykke med de flotte resultater

Indbydelse til Nippon Cup 4/12

Se indbydelse her : indbydelse-esbjerg

Resultater fra Rollinge Cup

Hermed de flotte resultater fra Rollinge Cup den 19/11

STORT tillykke til alle

Guld
beg/øvet Mix -26 kg. Hans Lauridsen
Øvet/elite Mix -26 kg. Waldemar Jensen
beg/øvet Mix -29 Emma Christensen
Øvet Mix -29 kg Sakse Svendsen
Begynder Mix -32 kg Daniel Winkel
Sølv
beg/øvet Mix -26 kg. Frederik Benfeldt
beg/øvet Mix -29 Julie Juhl
Øvet Mix -29 kg Tobias Fyhn
Øvet/elite Mix -35 kg Kasper Knudsen
Bronze
beg/øvet Mix -26 kg. Anders Søgaard
beg/øvet Mix -29 Thea Blæsberg
Beg/øvet Mix -35 kg Lukas Knudsen
Begynder Mix +38 Matilte Hvilshøj

Julehygge i Bramming Ju-Jutsu klub

Vi håber at se rigtig mange

jul-2016-bramming-jujutsu-klub

Resultater fra Jysk-Fynsk mesterskab

Guld

Duo

Oliver M. Petersen og Lennart S. M. Jensen

Fighting

Piger -34 kg      Lærke Jæger Poulsen

Mix – 50 kg       Martin Benfeldt

Sølv

Drenge -34 kg Andreas S. Frederiksen

Mix – 50 kg       Mads Trane Johansen

Drenge -60       Lennart Suh Møller Jensen

Mix -66 kg        Freja Jæger Poulsen

Bronze

Drenge -60       Mikkel Rauch Thomsen

Dagens fighter

Ungdom           Martin Benfeldt

Aspirant            Freja Jæger Poulsen

STORT tillykke til alle med de flotte resultater

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv