Velkommen til Bramming Ju-Jutsu klubs nye hjemmeside

Her på siden kan du læse nyheder vedrørende Bramming Ju-Jutsu klub, finde generel information om sporten og klubben samt kontakte klubben.

Resultater Nippon Cup Bramming 12/4

Hermed de flotte resultater fra sæsonens sidste Nippon Cup

Duo -GULD

Lennart Suh Møller Jensen og Oliver Moldrup Petersen

Fighting – GULD

Martin Benfeldt – Ungdom Mix -37 kg.

Lennart Suh Møller Jensen – Ungdom Drenge -50 kg

Christina Jacobsen – Ungdom Piger -57 kg.

Freja Jæger Poulsen – Aspiranter Damer -63 kg

Thor Baden Jørgensen – Aspiranter Herrer -81 kg

Fighting – SØLV

Lærke Jæger Poulsen – Børn Mix -30 kg

Katharina K. Jensen – Ungdom Mix -37 kg.

Christina Jacobsen – Aspiranter Damer -63 kg.

Thor B. Jørgensen – Aspiranter Herrer -73 kg

Christoffer Jakobsen – Aspiranter Herrer -81 kg

Fighting- BRONCE

Mikkel Dyhre Schou – Børn Mix -38 kg.

Mikkel Clausen – Ungdom Mix -37 kg

Sebastian Nielsen- Ungdom Drenge -45 kg

Mikkel Rauch Thomsen – Ungdom Drenge -50 kg.

Jesper Hansen – Seniorer Herrer -77 kg.

 

Dagens Fighter: Senior: Jesper Hansen

Dagens Dommer: Rene Møller

Stort tillykke til alle

 

Ekstra tilskud til medlemmer af BJJK

Det er blevet bestemt at der i 2015 ydes et ekstra tilskud til medlemmer af BJJK til følgende arrangementer

1: Ved graduering gives bælter som en gave fra klubben

2: Der ydes et tilskud på 200 kr pr. person til sommerlejr 2015

3: Night of the Ninja 2015 betales af klubben

(ved udeblivelse betales beløbet til klubben)

BEMÆRK – BEMÆRK – BEMÆRK

Der er ingen træning i uge 14

Indbydelse til Nippon Cup i Bramming

Sidste Nippon Cup for denne sæson finder sted i Bramming søndag den 12/4-2015

Sidste tilmelding er den 31/3-2015

Se indbydelsen her: Nippon 12 april

Resultater Nippon Cup Esbjerg 7/3

Så er 3. runde af Nippon Cup afholdt og igen kom BJJK hjem med mange flotte resultater

Duo:          

Guld:

Lennart Suh Møller Jensen & Oliver Moldrup Petersen

 

Fighting:

Guld:

Lennart Suh Møller Jensen, ungdom -50

Freja Jæger Poulsen, aspiranter -63

Thor Baden Jørgensen, aspiranter -73
Sølv:

Mikkel Clausen, ungdom -41

Mikkel Rauch Thomsen, ungdom -50

Gustav Ask Larsen, aspiranter -73

Rasmus Jørn Rasmussen, seniorer -85
Bronce:

Sebastian Nielsen, ungdom -41
Øvrige deltager:
Mikkel Bejer Clausen, aspiranter -66

Rasmus Elholm, aspiranter -73

Jesper Hansen, seniorer -77

 

STORT tillykke til alle

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv