Velkommen til Bramming Ju-Jutsu klubs hjemmeside

Her på siden kan du læse nyheder vedrørende Bramming Ju-Jutsu klub, finde generel information om sporten og klubben samt kontakte klubben.

Resultater fra Rollingcup

(Skrevet af Rasmus)

I lørdags (4/3) var BJJK’s rollinger til rollingecup i Fredericia, og alle gjorde det super fint
Bramming var repræsenteret med 26 rollinger og vi fik 13 medaljer med hjem, så flot
Mit indtryk er at alle rollinger havde en god og hyggelig dag og det er virkelig en fornøjelse at være med jer ude og se jeres kampe!
Følgende er en liste med dem der fik medaljer med hjem…

GULD
Mikas Knudsen
Anders Søgaard
Hans Lauridsen
Marius Lauridsen
Waldemar Jensen

SØLV
Sebastian Simonsen
Victor Richelsen
Frederik Benfeldt
Poul Sørensen
Daniel Winkel

BRONZE
Asger Nielsen
Anne Hübschmann
Lucas Knudsen

I alt blev det til 5 guld, 5 sølv og 3 bronze

Nippon Cup 1. April i Ribe

Hermed indbydelse: Nippon Cup Ribe

Resultater fra DM 4/2-2017

Stort tillykke til alle med de flotte resultater

GULD
Duo Ungdom Michelle R. Thomsen/Lærke J. Poulsen
Børn Mix -42 kg. Søren Vestergaard Sørensen
Ungdom Piger -40 kg. Lærke Jæger Poulsen
Ungdom Drenge -45 kg. Martin Benfeldt
Ungdom Drenge -55 kg. Martin Benfeldt
Aspirant Damer -63 kg. Freja Jæger Poulsen
Aspirant Herrer -81 kg. Thor Baden Jørgensen
SØLV
Aspirant Herrer -66 kg. Lennart Suh Møller Jensen
BRONZE
Børn Drenge -34 kg. Andreas Skovgaard Frederiksen
Ungdom Drenge -45 kg. Mikkel Clausen
Dagens Fightere  Måtte 1 Jesper Hansen & Lærke Jæger Poulsen
Dagens Fightere  Måtte 2 Duo: Michelle  R. Thomsen og Lærke Jæger Poulsen

Bjert lejr 2017

Bjert lejr 2017
Hermed indbydelse til Bjert lejr
Super sjov lejr for børn fra 10 år til 15 år, så husk at melde jer til

Bjert lejr

Resultater fra Nippon Cup 4/12

Resultater fra Nippon Cup 4/12-2016

Guld

  • Børn Mix -34 kg.                   Lærke Jæger Poulsen
  • Børn Drenge -38 kg.             Niclaes Simonsen
  • Ungdom Mix -50 kg.             Martin Benfeldt
  • Ungdom Drenge +60 kg.       Mikkel Rauch Thomsen
  • Aspirant Herrer +81 kg.         Thor Baden Jørgensen
  • Duo ungdom Piger                Michelle Thomsen og Lærke Poulsen

Sølv

  • Børn Mix -46 kg.                   Sol Svendsen
  • Ungdom Mix -50 kg.             Mads Trane Johansen
  • Ungdom Drenge -60 kg         Lennart Suh Møller Jensen
  • Aspirant Herrer +81 kg.         Rasmus Elholm

Bronze

  • Børn Mix -30 kg.                   Sander Werge
  • Børn Mix -34 kg.                   Andreas S. Frederiksen
  • Børn Drenge -38 kg.             Søren V. Sørensen
  • Ungdom Mix -50 kg.             Michelle Rauch Thomsen
  • Seniorer Herrer -77 kg.         Jesper Hansen
  • Dagens hurtigste kamp:        Martin Benfeldt – 34 sekunder
  • Dagens dommer:                  Rasmus Rasmussen,
  • Dagens Fighter:                    Aspirant/senior: Martin H. Kirkegaard

STORT tillykke med de flotte resultater

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv