Category Archives: Resultater

Resultater fra Nipponcup 08-10-2017

Nipponcup:

Guld:

Børn, mix -38 kg.: Andreas Frederiksen
Ungdom, mix – 55 kg.: Martin Benfelt
Ungdom, mix +60 kg: Mikkel Rauch Thomsen
Aspiranter, herrer +60 kg.: Mikkel Rauch Thomsen

Sølv:

Børn, drenge -34 kg.: Sander Werge
Børn, drenge -42 kg.: Søren v. Sørensen
Aspiranter, herrer +60 kg.: Martin Benfelt
Senioer, herror -77 kg.: Marcus A. Nielsen’

Bronze:

Børn, drenge – 34 kg.: Daniel Winekl
Ungdom, mix – 55 kg.: Michelle Rauch Thomsen

Dagens fighter: 

Aspiranter/senior: Marcus A. Nielsen

Dagens Dommer:

René Møller

Desuden blev der afholdt dommerkursus, hvor følgende dommere fik nye dommerlicenser:

Ole Bodenhoff: C-dommer
Jesper Hansen: B-dommer
Rasmus Jørn Rasmussen: B-dommer
Rene Møller: A-dommer

Resultater fra Rollingecup 08-10-2017

Rollingecup:

Guld:
Øvede/elite -29 kg.: Anders Søgaard
Begynder -32 kg.: Silas Espersen
Øvede/elite – 32 kg.: Hans Lauridsen
Øvede -35 kg.: Anton Tøstesen

Sølv:

Begynder/øvede -20/-23 kg.: Josefine Pedersen
Øvede/elite -26 kg: Amanda Andersen
Begynder/øvede -29 kg.: Christian Jensen
Øvede/elite – 29 kg.: Frederik Benfelt
Begynder -32 kg.: Christoffer Hundebøl
Øvede/elite -32 kg.: Maja Bodenhoff
Øvede – 35 kg.: Gustav Radmer

Bronze:

Begynder/øvede -29 kg.: Thea Blæsberg
Øvede -35 kg.: Anna Hübschman

Resultater fra Rollinge Cup

Guld

  • Begynder / Mix  -­23  kg. / Anders  Søgaard
  • Øvet / Mix  -­23  kg / Frederik  Benfeldt
  • Begynder / Mix  -­26  kg. / Marius  Bebe  Lauridsen
  • Begynder / Mix  -­29  kg. / Daniel  Winkel

Sølv

  • Begynder / Mix  -­26  kg. / Anne  S.  Hübschmann
  • Øvet / Mix  -­26  kg. / Maja  Bodenhoff
  • Elite / Mix  -­26  kg. / Waldemar  K.  Jensen
  • Begynder / Drenge  -­32  kg. / William  Bjergbæk
  • Begynder/øvet  / Mix  -­35/-­38  kg. / Sander  S.  Ingersvang

Bronze

  • Øvet / Mix  -­23  kg. / Hans  Lauridsen
  • Begynder / Mix  -­29  kg / Hjalte  S.  Werge

Øvrige deltager

  • Emma Frederiksen
  • Sebastian Christensen
  • Asger Nielsen
  • Andreas Christian Spangsberg Møller
  • Anton Tøstesen
  • William Bjergbæk
  • Liam James Kinlan
  • Magnus Christensen

STORT tillykke til alle

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv