Indkaldelse til generalforsamling 2020

Kære forældre og medlemmer.

Vi nærmer os tiden for den årlige generalforsamling og håber at se rigtig mange af vores medlemmer og forældre denne aften. Da vi bestiller kaffe/the og lidt sødt til ganen, så er tilmelding nødvendig via fb (følg dette link: https://www.facebook.com/events/2999408446770956/)

senest torsdag d. 12/3.

Vi vil bruge lidt af aftenen på at kigge bagud ift. året der gik – men også fortælle lidt om fremtiden.

Herudover er der naturligvis valg til bestyrelsen jf. vedtægterne, hvor bestyrelsesformanden (undertegnede), 2 bestyrelsesmedlemmer (Jeanett og Linda) samt en suppleant (Maya) skal vælges i lige år. Jeanett ønsker ikke genvalg, så vi håber at der er en masse forældre, der kunne tænke sig at byde ind på opgaven, så vi også fremadrettet er nok til at sætte retning for klubben. Kandidater til de øvrige poster er naturligvis også velkomne denne aften. Har I brug for at høre mere om opgaverne, så skriv en pb. eller ring til undertegnede.

Eventuelle forslag til behandling fremsendes på mail til undertegnede på benfeldt.bramming@gmail.com senest den 5/3-2020 jf. vedtægterne.

På bestyrelsens vegne.

Kenneth Benfeldt