Sommerafsltuning den 9. juni

Da vi skal holde Ju-jitsu Sommerlejr i uge 27 i Bramming i år, holder vi en lidt tidligere sommerafslutning for alle hold, både rollinger, børn og voksne. Ang. sommerlejr, så kontakt Jakob Tidemann for tilmelding. Indbydelsen ligger på hjemmesiden.Mht. sommerafslutningen gentager vi succesen fra sidste! ·         Mødes ved Sportscenteret kl. 17.00 tirsdag den 9. juni, iført udendørs sportstøj.·         Herefter løber vi fælles om til klubbens kasserer Inge Aagaard, hvor der vil være forskellige aktiviteter og aftensmad.·         Afhentning på P. Schousvej 5 kl. 19.30. ·         Vigtigt – Dem der modtog Den flittigste elev pokal til juleafslutning, skal medbringe denne til afslutningen, så den kan blive videregivet.  Opstart efter sommerferien bliver torsdag den 20. august, hvor der også vil være betaling for næste sæson. Husk vores hjemmeside www.brammingju-jutsuklub.dk Rigtig god sommerferie!Ses med fornyet fighterenergi efter ferien! JTrænere og bestyrelse i BJJK

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.