Samlede resultater DM 2007

Her er de samlede resultater fra DM 2007


Samlede resultater:

Vægtklasse Klub Fornavn Efternavn Placering
Børn Dreng -38 kg. Frederiksberg Alexander Kagulj 1. Plads
Ribe Thorleif Høj Nissen 2. Plads
  Allerød Emil Drejer 3. Plads
         
Børn Dreng -46 kg. Frederiksberg Nicolaj Vucovic 1. Plads
Ribe Emil  Pedersen 2. Plads
  Frederiksberg Tanya Ottesen 3. Plads
         
Ungdom Dreng -41 kg. Ribe Emil Jensen 1. Plads
  Ribe Christoffer B. Jensen 2. Plads
  Hillerød Philip Skovgaard 3. Plads
         
Ungdom Dreng -45 kg. Ribe Jacob Vase 1. Plads
  Fredericia Peter Kejser Nielsen 2. Plads
  Hillerød Samuel Christensen 3. Plads
         
Ungdom Dreng -50 kg. Ribe Jakob Hundebøll 1. Plads
  Hillerød Mikkel Brix Willard 2. Plads
  Hillerød Rasmus Nielsen 3. Plads
         
Ungdom Dreng -60 kg. Bramming Jannich Hansen 1. Plads
  Bramming Malthe Fredsgaard 2. Plads
  Hillerød Line Olsen 3. Plads
         
Ungdom Dreng 60 kg. Bramming Jannich Hansen 1. Plads
  Bramming Jeppe Hansen 2. Plads
  Ribe Thomas Lauridsen 3. Plads
         
Ungdom Pige -44 kg. Bramming Vivian Aa. Thomsen 1. Plads
  Fredericia Chanice Lüthje 2. Plads
         
Ungdom Pige -52 kg. Ribe Charlotte Beyer 1. Plads
nbso online casino 0.75pt; padding-bottom: 0cm; border-left: windowtext 1pt solid; width: 125pt; padding-top: 0.75pt; border-bottom: windowtext 1pt solid; height: 12pt; background-color: transparent”>  Frederiksberg Annika R. Larsen 2. Plads
  Allerød Alina Hansen 3. Plads
         
Aspirant Herre -66 kg. Hillerød Mathias Brix Willard 1. Plads
  Fredericia Mark C. Brandt 2. Plads
  Ribe Michael Jensen 3. Plads
         
Aspirant Herre -73 kg. Hillerød Jonas Mejborn 1. Plads
  Hillerød Mads Øbro Thougaard 2. Plads
  Fredericia Simon Buch 3. Plads
         
Aspirant Dame 63 kg. Ribe Sabrina Mathiasen 1. Plads
  Fredericia Sabrina Sarkinovic 2. Plads
         
Senior Herre -77 kg. Fredericia Taja Lüthje 1. Plads
  Ribe Stefan Bølling 2. Plads
  Hillerød Stefan Mollerup 3. Plads
         
Senior Herre 94 kg. Hillerød Jacob Willard 1. Plads
  Hillerød Søren Breidahl 2. Plads
         
Master Herre -77 kg. Ribe Danny Mathiasen 1. Plads
  Frederiksberg Frederik Treschow 2. Plads
  Bramming Bo Jin Pedersen 3. Plads
         
Master Herre -94 kg. Bramming Jakob Tidemann 1. Plads
  Bramming Jonas Tidemann 2. Plads
  Hillerød Joachim  Christensen 3. Plads

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv